Kocourkův den


Radek Malý

Obyčejný den v životě kocourka a jeho lidského parťáka obnáší nejedno malé i velké dobrodružství...

Kocourek není ani kocour, ani žádné mrňavé kotě. Prostě kocourek. Budeš-li trpělivý, nechá tě nahlédnout do svého úplně obyčejného (nebo neobyčejného?) dne. Co snídá? S čím si hraje? Jak si čistí kožíšek? A – zlobí někdy? Poznej život domácích koček a nauč se, v čem se liší od toho tvého. Možná zjistíš, že toho se svým domácím mazlíčkem máš společného mnohem víc, než sis dokázal představit!

Díky této knížce nahlédneš do mysli domácích koček a navždy si tato hrdá zvířata zamiluješ. Poetické texty jednoho z nejoblíbenějších současných českých básníků Radka Malého a kouzelné ilustrace světově proslulé ilustrátorky Iku Dekune z ní dělají klenot každé dětské knihovničky.

Číst více
249 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 32
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 25.07.2022
Formát 210x210 mm
Hmotnost 0,306 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Iku Dekune
EAN 9788000066684
Věk od 3
Typ Kniha
Vazba vázaná s potahem z jiného materiálu

Recenze

iliteratura.cz - Kocourkův den

...„Útlá kniha děti obeznamuje s všedním dnem kočky domácí a jejích malých páníčků.“...

Autor knihy

Radek Malý

Radek Malý


Český básník, překladatel z němčiny, vysokoškolský pedagog a autor knížek pro děti je dvojnásobným držitelem ceny Magnesia litera. V roce 2011 vydal v nakladatelství Albatros ve spolupráci s výtvarníkem Pavlem Čechem obsahově a výtvarně výjimečnou knihu básní pro děti Listonoš vítr, která získala již zmíněné ocenění Magnesia Litera. V roce 2014 následovalo Moře slané vody a v roce 2017 v tandemu s ilustrátorkou Alžbětou Skálovou Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky.