50 neobyčejných příběhů neobyčejných žen

Příběhy padesáti žen a dívek z Čech a Slovenska, které posouvaly hranice. Nenápadné ale vytrvalé rebelky bojovaly za práva žen, snažily se uplatnit v umění, sportu nebo ve vědě. Některé z nich používaly i opravdové zbraně, ale většina z nich jen svůj hlas, um, vytrvalost a lásku ke své zemi. Některé známé, jiné zapomenuté, ale všechny si zaslouží naši pozornost, protože jako kapky na kameni, krůček po krůčku, prošlapaly cestičku těm dalším.

Číst více
369 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 224
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 17.10.2019
Formát 185x250 mm
Hmotnost 0,86 kg
Jazyk čeština
EAN 9788000056739
Věk od 8
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Video

Recenze

Šarlota Šudrychová

lidovky.cz - Kapky na kameni

„Na české verzi Kapky na kameni spolupracovalo celkem devět autorek a dvacet šest ilustrátorek, což přispělo zejména k pestrosti zpracování. Vidět je jak u textu, tak u jednotlivých ilustrací, z nichž je patrný rozdílný styl a způsob zpracování. Některé příběhy, a to i svým jazykem, připomínají pohádky jiné zase novinářské texty.“
Monika Zavřelová

idnes.cz - Osudy rebelek inspirují malé čtenářky

„Síla tvůrčího týmu a potažmo i knihy samé tkví v působivých ilustracích šestadvaceti výtvarnic, mezi kterými figuruje Nikola Logosová, Mulia Žatkuliaková nebo Barbora Idesová. Jejich obrazy jsou stejně důležité jako osudy jednotlivých žen, právě ony totiž zanechávají v myslích malých i velkých onu důležitou stopu.“

Autor knihy

Zuzana Štelbaská

Zuzana Štelbaská


Autorka, překladatelka a čtenářka knih pro děti a mládež. Od patnácti let působí v médiích, začínala v lokálních prešovských médiích, později působila v RTVS jako moderátorka, scenáristka a dramaturgyně, dnes je šéfredaktorkou publicistiky v TV Markíza. Ve svých knihách se věnuje zejména dětským příběhům, které jsou často inspirovány skutečnými událostmi. Píše pro všechny dětské a YA věkové kategorie, přičemž prostředí příběhů a povídek je silně ovlivněno jejím vztahem k přírodě a zvířatům. Podle její knihy Mami, kup mi slona vznikl stejnojmenný seriál pro RTVS, který režíroval Bohdan Sláma.

Klára Kubíčková

Klára Kubíčková


Novinářka. Vystudovala Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity. Deset let pracovala v MF DNES, je redaktorkou časopisu Vlasta, kde v roce 2018 iniciovala vydání speciálu Inspirativní ženy. Externě píše pro Heroine.cz, Alarm a o cestování s dětmi na blog Dítě v batohu. V roce 2017 získala jako první cenu Ekopublika za environmentální žurnalistiku za cestopisnou reportáž ze Šumavy po kůrovcové kalamitě. Má čtyři děti, tři syny a dceru.

Hana Krutílková

Hana Krutílková


Historička a odborná muzejní pracovnice. Po studiích historie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity prošla několika muzejními institucemi, až zakotvila na Historickém oddělení Moravského zemského muzea. Věnuje se politickým a genderovým dějinám 19. a 20. století, moravskému a slezskému ženskému hnutí a problematice vstupu žen do politických stran. Je autorkou řady studií o regionálních ženských spolcích a osobnostech.   

Kamila Musilová

Kamila Musilová


Umělkyně a fotografka. Absolvovala studium na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě a Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Své zkušenosti dále rozvíjela na různých zahraničních stážích a rezidencích, např. v Londýně, Dortmundu či Jeruzalémě, a několik let žila v Tel Avivu. Byla zakládající členkou a lektorkou LESa (Laboratory for Education and Synergy) při brněnské Fait Gallery a koordinuje umělecko-vědné aktivity v brněnské škole Labyrinth. Kombinuje práci v mediálním průmyslu s lektorstvím a uměleckými projekty.

Lucie Jarkovská

Lucie Jarkovská


Socioložka. Vystudovala Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity, kde byla jednou ze zakladatelek oboru Genderová studia. Výzkumně se věnuje genderovým aspektům výchovy a vzdělávání a sexuální výchově. Dlouhodobě spolupracuje s organizací NESEHNUTÍ na projektech podporujících rovnost dívek a chlapců. Je autorkou knihy Gender před tabulí a spoluautorkou knih S genderem na trh a Etnická rozmanitost ve škole: Stejnost v různosti.