Abeceda (z) měst


Jan Laštovička

Vydejte se spolu s naší originální abecedou do všech zákoutí naší planety a poznejte nejedno pozoruhodné město.

Vydejte se spolu s naší originální abecedou do všech zákoutí naší planety a poznejte nejedno pozoruhodné město.

Věřte nebo ne, na každé písmeno z abecedy je na světě nějaké pozoruhodné město. Jan Laštovička, autor téhle originálně koncipované a překrásně vypravené knihy, je všechna projel a sestavil průvodce, který dětem pomůže nejen s abecedou, ale i s městy ve všech možných zákoutích naší planety. Tak si naskočte a vydejte se s námi z Antverp přes Dillí a Helsinky třeba do Zadaru.

Ilustrace Jana Laštovičky jsou jemné a do detailů propracované, ale zároveň obsahují určitou nadsázku, která je zpřístupňuje dětským čtenářům. Nápadité předěly a jednotně vyřešené dvoustrany propůjčují knize neobvyklou eleganci.

Číst více
99 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 64
Datum vydání 09.03.2015
Formát 297x210 mm
Hmotnost 0,449 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Jan Laštovička
EAN 9788000038377
Věk od 9
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Jan Laštovička

Jan Laštovička


Dlouho pracoval od devíti do pěti v kanceláři a soustavněji začal kreslit právě tam. Postupně kreslení kancelářskou práci „přerostlo“ a od roku 2014 už jen kreslí – hlavně ilustrace pro knihy a časopisy. Nejradši ilustruje knížky – tak moc, že když se pro ně nenajde jiný nakladatel, vydá je sám. Nejvíc kreslí rukou na papír a s kolorováním mu pomáhá počítač. Když zrovna nekreslí, dělá věci z porcelánu (www.handlewithcare.cz), staví sněhové sochy a sbírá tematické fotografie graffiti.