Pohádky od českých autorů


Edice, která přináší pohádky pro malé i větší čtenáře od současných českých autorů. Obsahuje klasické pohádky s čerty či vodníky, ale i pohádky o zvířátkách, vílách či skřítcích. Všechny knížky bohatě doprovázejí obrázky od skvělých českých ilustrátorů.

Pupík, Hrýzek a vánoční nadílka

Pupík, Hrýzek a vánoční nadílka

Je Štědrý den a myšáci Pupík s Hrýzkem mají hotovo. Pro veverku, zajíčka, jezevce, lišku, divočáka a sovu připravili voňavé balíčky s cukrovím a teď je čeká poslední úkol – roznést je kamarádům po lese. Když přijdou z nadílky domů, čeká je nemilé překvapení. Cukroví, které si nechali pro sebe, zmizelo! Kdo ho mohl ukrást? Je možné, že to má na svědomí kuna, ke které je dovedly stopy ve sněhu?

Číst více
Za pohádkou s čertíkem Chloupkem

Za pohádkou s čertíkem Chloupkem

Kdyby čertík Chloupek dělal všechno tak, jak se má, měl by v pekle klid. Jenže to by nebyl on! Tropí lumpárny, zlobí a ze všeho nejvíc bojuje sám se sebou. Pokud se chce polepšit, má jedinou šanci – chodit svědomitě do čertovské školy a naučit se, jak být správným čertem. Dohlížet na něj bude samotný Lucifer a má pro něj úkoly, které prověří odvahu, bystrost i svědomí. Podaří se Chloupkovi překonat vlastní slabosti a obstát v pekelných zkouškách?

Číst více