Druhý díl stínadelské trilogie ožívá s ilustracemi Jiřího Gruse

Knižní novinky

Knihy Jaroslava Foglara o dobrodružstvích Rychlých šípů milují celé generace mladých i dospělých čtenářů. Dobrodružným příběhům pětice chlapců, které spojuje přátelství a odhodlání bojovat za správnou věc, nyní vdechl nový život svými ilustracemi oceňovaný český malíř a komiksový kreslíř Jiří Grus.

V čerstvě vydaném druhém dílu stínadelské trilogie Stínadla se bouří se probouzí vontské hnutí a zpráva o znovunalezeném ježkovi v kleci se ulicemi žene jako vichřice. Rychlé šípy ani tentokrát nezůstanou stranou a samy se pouštějí do pátrání po hlavolamu. Nyní se k nim můžete přidat i vy! Stačí správně odpovědět na jednu otázku: Losnu, nebo Mažňáka?

Dospělí lidé o tom sice nevědí a už se na to nepamatují, ale každý pořádný chlapec a téměř každé děvče, kteří žijí ve velkém městě, vědí, že jsou někdy večery, kdy je v ulicích všechno tak nějak podivně tajuplné až strašidelné a kdy vzduch přímo sálá nějakým neznámým dobrodružstvím.

Nad mořem střech a stříšek se zelená večerní nebe, v oknech se rozsvěcují světla, vzduch voní, ulicemi spěchají neznámí lidé, všude je plno tajemných stínů a lampy mění soumrak ve večerní tmu. – Jaroslav Foglar