Má to háček

Má to háček

Tipy z redakce

Edice Má to háček, kterou Albatros vydává ve spolupráci s nakladatelstvím Pasparta, čítá zatím 8 knih určených pro děti od 7 let. Jejich hrdinové mají nějaký problém či diagnózu – odtud háček. Knížky mohou být inspirací i povzbuzením všem malým čtenářům, kteří se s nějakým háčkem potřebují vyrovnat. Zároveň jsou vhodné pro všechny ostatní děti, protože je učí empatii vůči jejich kamarádům a spolužákům, kteří si nějakou nelehkou situací zrovna prochází.

Číst více
Kvíz: Vstupte do Bradavické knihovny

Kvíz: Vstupte do Bradavické knihovny

Kvízy

Každý fanoušek příběhu o Harry Potterovi jistě ví, že Bradavická knihovna je domovem spousty fascinujících knih. Jak dobře znáte bajky od barda Beedleho? Kolik toho víte o Famfrpálu? Znáte všechna fantastická zvířata a víte, kde je najít? Otestujte si své znalosti v našem kvízu a vyhrajte!

Číst více
Nakladatelské ceny Albatrosu za rok 2021 předány!

Nakladatelské ceny Albatrosu za rok 2021 předány!

Aktuality

Ve středu 27. dubna po vynucené dvouleté pauze proběhl tradiční slavnostní večer u příležitosti předání Výročních cen nakladatelství Albatros za rok 2021. Zároveň byly vyhlášeny výsledky literární soutěže a představeno soutěžní téma na následující rok.

Číst více
Albatrosí hlasatel #8

Albatrosí hlasatel #8

UMÍME ČÍST! najdete na zadní straně obálek knih edice První čtení. A pravda to je. Kdo zdolá jakoukoli knížku této edice, může se radovat. Pronikl do tajemství písmenek a prožije spoustu báječných příběhů. Bude-li chtít, tato radost už ho nikdy neopustí.

Číst více
Albatrosí hlasatel #7

Albatrosí hlasatel #7

Tipy z redakce

Podzim už je v plném proudu, na dveře nám klepe zima a společně s ní i Vánoce! Pokud patříte mezi prozíravé jedince, kteří nakupují vánoční dárky s předstihem, aby se vyhnuli prosincovému šílenství, mám pro vás pár tipů na knihy, které můžete koupit vašim nejmilejším, malým i trochu větším dětem. Všechny tituly mají společnou jednu věc: děti se díky nim mohou leccos naučit. Ať už samy o sobě, nebo o světě kolem sebe.

Číst více
Vymalujte si omalovánku! #3

Vymalujte si omalovánku! #3

Omalovánky

Ještě, než vaše děti pošlete spát, vytáhněte vodovky, fixy a pastelky, protože pro vás máme nové omalovánky. Stačí si je jen stáhnout do počítače, vytisknout na bílý papír a můžete vesele vybarvovat.

Číst více