Tajemství Velkého Vonta (sběratelské vydání)


Jaroslav Foglar, Roman Šantora

Třetí svazek Stínadelské trilogie ve sběratelském vydání s ilustracemi Marko Čermáka!

Po neklidném bezvládí ve Stínadlech zvítězilo vontské hnutí Žlutý květ. Velkým Vontem se stal Vláďa Dratuš, ale v poslední době s ním cosi není v pořádku – chová se čím dál nervózněji, a navíc se šíří zvěsti, že přišel o ježka v kleci. Kdo je tajemný Cizinec, který Vláďu v poslední době navštívil, a co mu chtěl? Rychlé šípy musejí záhadě přijít na kloub dřív, než Stínadla opět zachvátí chaos…

Třetí svazek stínadelské trilogie ve sběratelské úpravě vychází s ilustracemi Marko Čermáka a je doplněn zasvěceným doslovem o vzniku a vydavatelské historii této knihy.

Číst více
499 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 288
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 20.05.2024
Formát 170x235 mm
Hmotnost 0,733 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Marko Čermák
EAN 9788000073811
Věk od 9
Typ Kniha
Vazba kombinovaný potah s plátěným hřbetem

Autor knihy

Jaroslav Foglar

Jaroslav Foglar


Spisovatel, šéfredaktor časopisů Mladý hlasatel, Junák a Vpřed, významný metodik, dlouholetý skautský vůdce 2. oddílu Praha. Své zkušenosti, nápady a programové tipy nabízel ostatním prostřednictvím časopisů a později knih na pomezí příběhu a metodické příručky, jako byly Kronika Ztracené stopy či Náš oddíl. První povídka Vítězství mu vyšla ve Skautu Junáku již v prosinci 1923. O deset let později ve stejnojmenném časopise publikoval na pokračování román Boj o první místo. A pak v rychlém sledu následovaly knihy Hoši od Bobří řeky, Přístav volá a dvě desítky dalších. Ty se spolu s mnoha povídkami a komiksy v čele s Rychlými šípy staly nejpodstatnější četbou pro několik generací mladých lidí. Jeho odkaz včetně autorských práv spravuje Skautská nadace Jaroslava Foglara.