Alenka v říši divů - Vojtěch Kubašta


Vojtěch Kubašta

Skočte s Alenkou rovnýma nohama do králičí nory a prozkoumejte tajemnou říši světa Bílého Králíka, Srdcové královny a Času, který se zcela vymyká lidským pravidlům.

Co se asi přihodí, když se dívenka Alenka vydá po stopách podivného Bílého Králíka a skočí za ním do hluboké nory? Dopadne na její dno, anebo se dostane někam, kde nefungují pravidla lidského světa? Někam, kde můžete vyrůst do gigantických rozměrů a zároveň se scvrknout na milimetry, někam, kde Čas nehraje roli a Srdcová Královna rozhoduje o všem? Chcete se spolu s Alenkou podívat té záhadě na kloub? Potom jste tady správně. Pohodlně se usaďte a pusťte se do čtení nesmrtelného příběhu Lewise Carrolla v unikátním ztvárnění světoznámého výtvarníka Vojtěcha Kubašty, na jehož dílech vyrůstaly celé generace dětí. Tak rychle, nebo vám Bílý Králík navždycky uteče…

Číst více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 8
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 30.03.2023
Formát 230x320 mm
Hmotnost 0,412 kg
Jazyk čeština
EAN 9788000067575
Věk od 6
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Vojtěch Kubašta

Vojtěch Kubašta


Vojtěch Kubašta je ve světě uznáván jako jeden z průkopníků prostorových knih. Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, věnoval se nejprve knižní grafice, poté ilustraci dětských knih, později sám navrhoval knihy prostorové. Od roku 1953 spolupracoval s nakladatelstvím Artia, jeho prostorové knihy byly určeny především na vývoz do zahraničí, celkově byly přeloženy do sedmatřiceti jazyků. Jen některé z nich vyšly i česky (např. O červené Karkulce), většina z nich až po roce 1989. Spolupracoval i s Waltem Disneym, vytvořil pro něj například prostorového Bambiho nebo Knihu džunglí.