Alenka v říši divů - Vojtěch Kubašta


Vojtěch Kubašta

i Připravujeme

Skočte s Alenkou rovnýma nohama do králičí nory a prozkoumejte tajemnou říši světa Bílého Králíka, Srdcové královny a Času, který se zcela vymyká lidským pravidlům.

Co se asi přihodí, když se dívenka Alenka vydá po stopách podivného Bílého Králíka a skočí za ním do hluboké nory? Dopadne na její dno, anebo se dostane někam, kde nefungují pravidla lidského světa? Někam, kde můžete vyrůst do gigantických rozměrů a zároveň se scvrknout na milimetry, někam, kde Čas nehraje roli a Srdcová Královna rozhoduje o všem? Chcete se spolu s Alenkou podívat té záhadě na kloub? Potom jste tady správně. Pohodlně se usaďte a pusťte se do čtení nesmrtelného příběhu Lewise Carrolla v unikátním ztvárnění světoznámého výtvarníka Vojtěcha Kubašty, na jehož dílech vyrůstaly celé generace dětí. Tak rychle, nebo vám Bílý Králík navždycky uteče…
Číst více
399 Kč Doporučená cena
Vychází 16.02.2023

Detailní informace

Počet stran 8
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 20.02.2023
Formát 230x320 mm
Jazyk čeština
Ilustrátor Vojtěch Kubašta
EAN 9788000067575
Věk od 3
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Vojtěch Kubašta

Vojtěch Kubašta


Vojtěch Kubašta je ve světě uznáván jako jeden z průkopníků prostorových knih. Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, věnoval se nejprve knižní grafice, poté ilustraci dětských knih, později sám navrhoval knihy prostorové. Od roku 1953 spolupracoval s nakladatelstvím Artia, jeho prostorové knihy byly určeny především na vývoz do zahraničí, celkově byly přeloženy do sedmatřiceti jazyků. Jen některé z nich vyšly i česky (např. O červené Karkulce), většina z nich až po roce 1989. Spolupracoval i s Waltem Disneym, vytvořil pro něj například prostorového Bambiho nebo Knihu džunglí.