Porozuměj řeči rostlin

aneb Jak rostliny komunikují?


Helena Haraštová

Co když jsou nám rostliny mnohem bližší, než jsme si kdy uměli představit?

Co když jsme po celé věky přehlíželi, že rostliny ovládají svět svými superschopnostmi?

Když se díváte na rostliny, nejspíš si říkáte: pěkné, ale trochu nuda. Nechodí, nemluví, nechají se klidně utrhnout nebo pokácet… Nebo je to jinak? Moderní vědecké výzkumy doslova otřásají naším tradičním pohledem na naše rostlinné sousedy. Ukazují totiž, že rostliny nejenže se zájmem vnímají svět, ale také na něj reagují – a komunikují způsoby, o kterých si my lidé můžeme nechat jen zdát…

Vydejte se s námi do hlubin rostlinné duše a poznejte, jak si rostliny povídají, jak si pomáhají, jak spolu bojují, na co vzpomínají nebo jak funguje rostlinná pošta. Už navždy se na rostliny budete dívat s respektem a obdivem, který si zaslouží!

Číst více
299 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 32
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 24.10.2022
Formát 230x260 mm
Hmotnost 0,43 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Darya Beklemesheva
EAN 9788000067377
Věk od 8
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Helena Haraštová

Helena Haraštová


Jako první z rodiny se narodila v Brně. Po gymnáziu vystudovala divadelní dramaturgii a anglistiku. Několik let se věnovala překládání a dramaturgické činnosti, poté se stala redaktorkou v nakladatelství B4U Publishing a tam se zamilovala do literární tvorby pro děti. Aktuální přehled o dění v této dynamické oblasti si udržuje také díky dceři Kateřině a synu Josefovi. Ráda cestuje a objevuje nová místa.