České pohádky

S ilustracemi Artuše Scheinera


Ondřej Müller, Tomáš Prokůpek

Klasické české pohádky s originálními ilustracemi Artuše Scheinera!

Klasické známé i méně známé pohádky Boženy Němcové, Karla Jaromíra Erbena a Václava Tille-Říhy doprovázejí ilustrace Artuše Scheinera, jednoho z našich nejoriginálnějších ilustrátorů dětské literatury. Ilustrace v knize jsou tištěny pouze z originálů, po mnoha letech tedy vycházejí Scheinerovy ilustrace v kvalitě, kterou čtenáři na našem trhu postrádali.

Knihu doplňuje doslov Tomáše Prokůpka, který nám přibližuje osobnost Artuše Scheinera a jeho ilustrační tvorbu pro děti.

Číst více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr pohádka
Počet stran 160
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 01.12.2022
Formát 195x255 mm
Hmotnost 0,721 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Artuš Scheiner
EAN 9788000069548
Věk od 6
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Ondřej Müller

Ondřej Müller


Ondřej Müller (1966) vydal v nakladatelství Albatros více než třicet knih ilustrovaných Zdeňkem Burianem, převážně dobrodružnou klasiku, mezi nimi i Burianova díla, která se v knižní podobě objevila vůbec poprvé. Spolu s Rostislavem Walicou uspořádal pět monografií, které systematicky mapují dílo Zdeňka Buriana. V Albatrosu a v Egmontu se podílí na vydávání komiksů, především z frankofonní oblasti (Tintin, Thorgal, Nestor Burma a další), ve spolupráci s Tomášem Prokůpkem a Pavlem Kořínkem po léta představuje osobnosti českého komiksu, jako jsou Karel Franta, Jaroslav Malák, Jiří Kalousek, Miloš Novák, Jan Fischer, Věra Faltová a další.