Kamarád pro medvěda


Petr Horáček

Laskavý obrázkový příběh o medvědím přátelství od oblíbeného autora

V lese žije medvěd, který se cítí osamělý. A tak se jednoho dne rozhodne, že si najde kamaráda. Během své pátrací výpravy narazí na jiného medvěda. To je ale náhoda – i on totiž hledá někoho, s kým by se kamarádil! A tak dál hledají kamaráda společně. Cestou si povídají, hrají na schovávanou... Až zjistí, že přátelství často najdeme tam, kde bychom to vůbec nečekali!

Číst více
299 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 32
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 24.03.2022
Formát 245x270 mm
Hmotnost 0,465 kg
Jazyk čeština
Původní název A Best Friend for Bear
Původní jazyk angličtina
Překladatel Martina Waclawičová
EAN 9788000065236
Věk od 3
Typ Kniha

Recenze

Tvar - Kamarád pro medvěda

„Ta jednoduchost! Ta hloubka myšlenky! Ta výtvarná nádhera! V těch několika málo kratičkých větách je nápad, emoce i vtip.“

Autor knihy

Petr Horáček

Petr Horáček


Celosvětově proslulý autor dětských knih vystudoval na pražské Akademii výtvarných umění krajinomalbu. Ve škole se seznámil s Angličankou Claire a po několika letech se s ní přestěhoval za La Manche. Po narození dcer s nimi Horáček zůstal doma, a tak se dostal do světa dětské literatury. Hned za svá první leporela What Is Black and White a Strawberries Are Red získal ocenění Newcomer 2001. Dnes má na svém kontě přes čtyřicet leporel a obrázkových knih, s nimiž sbírá ceny i dětská srdce napříč kontinenty. V Albatrosu vyšly jeho tituly Nenažraná koza, Modrý tučňák, Zvířecí počítání, Zvířat plná kniha a Kamarád pro medvěda.