Napínavé vyprávění o světě, který se nenávratně mění

Naše planeta i život na ní se proměňují – a to rychleji než kdy předtím. Devítiletá Mia má proto spoustu otázek: Proč někde lidé trpí hlady, zatímco jinde se jídlo vyhazuje? Kvůli čemu se válčí? Jak ovlivňujeme přírodu a zvířata? S babičkou a rodiči se proto snaží zjistit, jak by mohly planetě pomoct. I když to není jednoduché povídání, nakonec dojdou k nadějnému závěru: na Zemi můžeme žít i tak, abychom její krásy zachovali i pro další generace.

Příběh, který děti učí, aby měly rády svou planetu, a přibližuje takzvané Cíle udržitelného rozvoje. Z každého prodaného výtisku putuje 50 Kč ve prospěch organizace Junák – český skaut na rozvoj skautských aktivit a výprav dalších holek a kluků za lepším světem. Odborným garantem knihy je Asociace společenské odpovědnosti.

Kniha, která ukazuje pokroucený svět dospělých očima dětí, které prahnou po vysvětlení a zároveň po spravedlnosti. Snad se ústy dětí napraví tento svět, který je více jejich než náš. Přál bych si takovou knihu mít v dětství.

Tomáš Sedláček, ekonom

Jak vysvětlit dětem, proč svět funguje tak, jak funguje? Proč existuje nespravedlnost, proč lidi mezi sebou válčí ? Tahle překrásně ilustrovaná knížka pomůže a donutí přemýšlet, v jakém světě žijeme a jaký chceme nechat našim dětem.

Petr Šimůnek, šéfredaktor Forbes

Přála bych všem dětem a rodičům, aby se od sebe vzájemně učili. Teprve potom věta „…ze všeho nejvíc bych si přála změnit svět.“ nebude jen plácnutím do vody, ale začátkem úžasných věcí.

Martina Viktorie Kopecká, duchovní

Číst více
299 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 96
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 20.09.2021
Formát 195x255 mm
Hmotnost 0,494 kg
Jazyk čeština
EAN 9788000063690
Věk od 9
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Barbara Nesvadbová

Barbara Nesvadbová


Barbara Nesvadbová se narodila v rodině dvou lékařů, její otec Josef se ale věnoval také literární tvorbě a byl úspěšným autorem sci-fi. Barbara vystudovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Roku 1997 vydala svou prvotinu Řízkaři a poté následovaly další knihy, mimo jiné Bestiář, Pohádkář (oba tituly byly na základě jejího scénáře úspěšně zfilmovány), Pralinky, Laskonky a mnoho dalších. Je členem správní rady občanských sdružení Etincelle a Startujeme.cz, která podporují zaměstnávání mentálně handicapovaných spoluobčanů, v rámci spolupráce realizovala koncept kaváren Mezi řádky a Bez konce. Je zakladatelkou nadačního fondu Be Charity, který pomáhá s péčí o děti s hendikepem a po úrazech. Napsala šestnáct knih, z toho dvě pro děti: Garpíškoviny a Tři maminky a tatínek.

Lucie Mádlová

Lucie Mádlová


V roce 2013 založila Asociaci společenské odpovědnosti, která je nyní s více než čtyřmi stovkami členů největší iniciativou společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN v Česku. Dodnes stojí v jejím čele jako výkonná ředitelka. Poslední roky je jednou z nejvýraznějších českých tváří, které řadou konkrétních aktivit naplňují pro mnoho lidí stále abstraktní termíny společenská odpovědnost a udržitelnost. Doktorát z ekonomie získala v roce 2011 právě na téma společenské odpovědnosti. Časopis Forbes ji opakovaně řadí mezi 100 nevlivnějších žen Česka. V roce 2019 ji ministr zahraničních věcí jmenoval historicky první Vyslankyní dobré vůle ČR. Do Česka přivedla světový svátek dárcovství Giving Tuesday. Stojí také za unikátním společensky odpovědným e-shopem s udržitelnými dárky Nakup na Dobro, který ukazuje, že dárky lze nakupovat tak, aby potěšily nejen obdarovaného, ale také společnost i naši přírodu. Je vdaná a má dceru Miu.